Menu Zamknij

Dobry odkurzacz bezprzewodowy – parametry

Wybór nowego odkurzacza bezprzewodowego nie musi być trudny. Na początku musimy jednak dowiedzieć się, na jakie cechy szczególne wyróżniające ten sprzęt powinniśmy zwrócić uwagę. Jest to urządzenie, które znacząco potrafi ułatwić nam życie i pomaga w zadbaniu o porządek w użytkowanej przestrzeni. Wybierając odkurzacz bezprzewodowy, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale przede wszystkim możliwości, jakie nam oferuje. Coraz więcej dostępnych jest odkurzaczy, które nie tylko szybko się ładują, ale wyróżnia je też długi czas pracy na baterii, niewielka waga i rozmiary, obecność dodatkowych filtrów czy cicha praca. Jaki sprzęt warto więc wybrać?

Odkurzacz jako podstawowe wyposażenie domu 

Nie da się ukryć, że odkurzacz znajdziemy w praktycznie każdym domu. To sprzęt, który po prostu musi znaleźć się w naszym przedpokoju, składziku lub szafce, jeżeli cenimy sobie ład i porządek w przestrzeni mieszkalnej. Ale nie tylko tutaj, gdyż coraz częściej kwestię sprzątania wnętrza samochodu również bierzemy na siebie. W takim przypadku zapewne zależy nam na tym, aby odkurzacz był niewielkich rozmiarów i nie posiadał kabla. Bez problemu znajdziemy taki sprzęt, który będzie prosty w obsłudze, a jednocześnie może być używany zarówno przez starszych użytkowników, jak i nastolatków. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów odkurzaczy, natomiast w ostatnim czasie szczególnie chętnie wybieramy te bezprzewodowe.  

Dobry odkurzacz bezprzewodowy – jaki wybrać? 

Jeżeli czujesz, że to właśnie odkurzacz bezprzewodowy sprawdzi się najlepiej w Twoim domu, dobrze aby na początku poznać jego charakterystyczne cechy, które sprawiają, że jest to tak unikatowe urządzenie. Przede wszystkim dobry odkurzacz bezprzewodowy charakteryzuje się tym, że nie musimy poświęcać czasu na rozwijanie i zwijanie kabla. Nie pląta się on pod nogami, a dodatkowo nie musimy martwić się rozmieszczeniem gniazdek w domu.  

 

Odkurzacz bezprzewodowy ma zazwyczaj niewielkie rozmiary, dzięki czemu łatwo jest go ukryć bez większego wysiłku. Niekoniecznie musimy umieszczać go w szafce, ponieważ równie dobrze schowamy go za zasłonami, dzięki czemu łatwiej będzie nam sięgnąć po niego w dowolnym momencie. Poza tym odkurzacze bezprzewodowe to przede wszystkim modele bez worka, który musielibyśmy dodatkowo zakupić. 

 

 

Parametry, na które warto zwrócić uwagę  

Dobry odkurzacz bezprzewodowy będzie na pewno tym urządzeniem, z którego trudno będzie Ci zrezygnować, jeżeli raz poznasz jego możliwości. Ale jakie parametry powinny zwrócić Twoją uwagę podczas zakupu? Na pewno będzie to czas pracy na jednym ładowaniu. Powierzchnie mieszkalne, jakie musimy wysprzątać, bywają naprawdę różne – od małych kawalerek po spore apartamenty. Nikt nie chce jednak, aby w połowie odkurzania jego sprzęt postanowił przerwać pracę. Stąd też istotnym parametrem okazuje się nie tylko czas, na jaki musisz pozostawić odkurzacz podpięty pod ładowarką, ale także okres, jaki możesz poświęcić na sprzątanie. Doskonałym przykładem idealnego wyboru jest tutaj odkurzacz bezprzewodowy PURE Q9-P PQ91-P50MB szwedzkiej marki Electrolux, który na jednym ładowaniu może działać do 53 minut. W tym czasie bez problemu posprzątasz swój dom. 

Jeżeli Twoi domownicy to również dzieci, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na głośność pracy podczas odkurzania. Ciche działanie okazuje się więc kluczowym parametrem, o którym po prostu nie można zapominać. Nikt nie chce przecież przerywać snu innym czy zakłócać ich spokoju. Dlatego też warto wybrać między innymi odkurzacz bezprzewodowy ALLERGY UV Pure Q9 PQ92-ALGS od firmy Electrolux, którego główną cechą jest niezwykle cicha praca. A to wszystko dzięki płynnemu przepływowi powietrza i wyciszonemu wydechowi. To jednocześnie sprzęt, który pomoże Ci posprzątać przestrzeń, jeżeli jesteś alergikiem. Ma aż 5-stopniową filtrację powietrza, dzięki czemu zatrzymuje do 99,9% cząstek o średnicy 0,3-10 µm. 

Jakie jeszcze parametry powinny zwrócić Twoją uwagę? Będzie to między innymi waga sprzętu. Lekki i poręczny odkurzacz sprawi, że sprzątanie nawet dużych powierzchni nie będzie męczące. Dodatkowo warto sprawdzić, czy konkretny model posiada wyjmowany odkurzacz ręczny do auta. Dzięki temu zyskasz urządzenie uniwersalne, dzięki któremu posprzątasz nie tylko przestrzeń mieszkalną. W tym przypadku ważna będzie też siła ssania.