Menu Zamknij

Kurtki koszulowe – czy zawsze jest na nie dobra pora?

W świecie mody nie można narzekać na nudę, czego świetnym przykładem są kurtki koszulowe (shackets). Kurtki te odbierane są jako konkurencja dla ramonesek, trenczy i płaszczy. Kurtki te mogą kojarzyć się ze stylizacjami casualowymi, ale nie możemy zapomnieć również o elegancji. Krótko mówiąc, chodzi o niezwykle stylowy ubiór, który sprawdza się w różnego rodzaju okolicznościach (co nie jest równoznaczne z całkowitą dowolnością)

Kurtki koszulowe dopasowane do figury

W przypadku zainteresowania kurtkami koszulowymi trzeba mieć na uwadze, że większość tego typu propozycji mieści się w stylu streetwearowym. Zazwyczaj oznacza to luz, obniżoną linię rękawów i brak paska. Ważne jest też to, czego oczekuje się podczas noszenia takiej kurtki. Jeżeli kobieta chce podkreślić kształty/talię, trudno rozmawiać o uzyskaniu satysfakcjonującego efektu. Niemniej nie oznacza to konieczności rezygnowania z kurtek koszulowych. Krótko mówiąc, wystarczy zaopatrzyć się w pasek. Obwiązanie paska wokół talii to świetny sposób na to, aby look zyskał kobiecości.

Warto też mieć świadomość tego, że kurtek koszulowych nie poleca się dla kobiet, którym zależy na uzyskaniu bardzo wyszczuplającego efektu. Choć znów można powiedzieć, że mowa o sprawie, przy której wiele zależy od zastosowanego podejścia. Ciekawym pomysłem jest choćby rozpięta kurtka. Rozpięta kurtka siłą rzeczy przekierowuje uwagę na to, co dzieje się pod okryciem. Rzecz jasna nie można jednak w tym wszystkim zapomnieć o warunkach pogodowych. W końcu zdarzyć się może tak, że pogoda nie pozwoli na rozpiętą kurtkę.

Do czego pasują kurtki koszulowe?

Kurtki koszulowe sprawdzają się w różnych sytuacjach, ale warto byłoby podejść do sprawy znacznie dokładniej. Wzorzysta/Kraciasta kurtka koszulowa to świetna opcja w przypadku jeansów czy sneakersów. Nie oznacza to jednak tego, że należy zamykać się na stylizacje bardziej kobiece. Czasem warto działać na zasadzie kontrastu. Istotne jest też to, że do kurtek koszulowych pasuje niemal każdy rodzaj obuwia. Tym samym najlepiej zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami – botki na słupku czy może sportowe sneakersy? Nie sposób też zapomnieć o glanach, wysokich kozakach i modnych kowbojkach.

Stylizacje casualowe

Wiele powiedzieliśmy już sobie na temat elastyczności, a przecież wciąż nic jeszcze nie było na temat stylizacji casualowych. Z jednej strony trudno mówić o jakichś zobowiązaniach, natomiast z drugiej można chyba mówić o strachu przed podjęciem ryzyka. Warto to zwalczać, szczególnie że na rynku mamy pasę propozycji. Można wręcz odnieść wrażenie, że każda kobieta może znaleźć coś zgodnego z własnymi oczekiwaniami.

Gdyby komuś zależało na popularności, dobrze zastanowić się choćby nad dużą kratą. Wzór ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest też to, co widzimy za oknem. Ubiór na wiosnę niekoniecznie sprawdzi się na przełom jesieni i zimy (i odwrotnie). Dobrze również zatrzymać się na moment przy ekologii – jak wszyscy doskonale wiedzą, troska o ekologię ma ogromne znaczenie. Warto też wiedzieć, że moda może iść w parze z troską o ekologię. Dlatego też zawsze dobrze jest sprawdzić, z czego została uszyta kurtka.

Elegancja stylizacja wymaga szczególnej ostrożności

Kurtki koszulowe mogą pasować do eleganckich stylizacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kurtka musi zostać dopasowana w sposób umiejętny. Poza tym konieczna jest dbałość o detale, czego świetnym przykładem kurtka z domieszką wysokogatunkowej wełny. Wyobraź sobie taką koszulę przewiązaną paskiem – czy to nie jest piękny strój? Nie można też zapomnieć o tym, co jest pod spodem. Tworzenie stylizacji to nie tylko koncentracja na tym, co na pierwszy rzut oka jest widoczne. Świetnym pomysłem jest np. zdecydowanie się na klasykę, czyli czarny golf. Do tego można też dodać czarne spodnie z tkaniny oraz kozaki bądź klasyczne czarne skórzane botki.

Stworzenie odpowiedniej stylizacji zawsze wymaga wiele pracy. Niemniej stosowanie się do kilku zasad to szansa na to, aby uzyskać piorunujący efekt.