Jak stosować olejek witaminy E na trądzik?

Jeśli śledzisz w mediach społecznościowych wpływową osobę zajmującą się urodą, wiesz już, że olejek z witaminą E to nowa podstawa pielęgnacji skóry. Jesteś tutaj, ponieważ chcesz dowiedzieć się, jak stosować olejek z witaminą E na trądzik? A może jesteś tutaj, ponieważ chcesz dowiedzieć się, czy jest to legalny produkt, czy tylko nowe szaleństwo. Dr Sarah Campbell, certyfikowany dermatolog z Forefront Dermatology, jest tutaj, aby odpowiedzieć na najczęstsze pytania.

Co to jest olejek witaminy E?

Witamina E to naturalnie występujący przeciwutleniacz, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki to cząsteczki w środowisku, które uszkadzają Twoją skórę i osłabiają jej elastyczność. Może to obejmować zanieczyszczenia, dym papierosowy, chemikalia, a nawet słońce. Witamina E w pewnym sensie chroni Twoją skórę jak niewidzialna tarcza. Chociaż możesz naturalnie uzyskać witaminę E poprzez różne produkty spożywcze, witamina E jest również dostępna zarówno w gęstszym oleju, jak i cieńszym serum lub toniku.

Jak olejek witaminy E pomaga Twojej skórze?

Oprócz ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, olejek witaminy E w naturalny sposób działa neutralizując wszystkie stresory środowiskowe, które niszczą Twój kolagen i powodują drobne zmarszczki i przedwczesne starzenie. Dodatkowo witamina E ma właściwości nawilżające, a także ma naturalne właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu może działać kojąco i uspokajająco na skórę. Dodatkowo działa nawilżająco na skórę.

Jak stosować olejek z witaminą E na trądzik

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, witamina E wydaje się działać najlepiej miejscowo. Nadal powinieneś upewnić się, że masz go wystarczająco dużo w swojej diecie, ale przyjmowanie suplementów witaminy E nie wydaje się mieć takiego samego wpływu na trądzik. Chociaż sam olejek z witaminą E nie jest lekarstwem na wszystkie problemy związane z trądzikiem, jest doskonałym narzędziem, które możesz mieć w swoim arsenale produktów do pielęgnacji skóry, aby zapewnić skórze silny przeciwutleniacz. Najlepiej nałożyć cienką warstwę olejku z witaminą E na twarz przed snem. Jeśli masz tłustą skórę, sugerujemy użycie cieńszego serum lub toniku z witaminą E zamiast gęstego oleju. Jeśli masz suchą skórę, wiele osób woli zmieszać odrobinę olejku z witaminą E ze swoim kremem nawilżającym na noc i stosować razem.

 

Daria Wasilewska

 

Nazywam się Daria Wasilewska i 
jestem twórcą DMP.
Interesuję się zdrowym 
i nieinwazyjnym odchudzaniem,
a także prostymi 
sposobami na efektywne treningi!
Jestem także
doktorem neurologii, pisarzem,
byłym dietetykiem i dumną foodistką.
DMP uczy, jak być zdrowym
i schudnąć bez diety.
Ponieważ życie powinno być niesamowite.

View all posts by Daria Wasilewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *