Tabletki odchudzające, które mogą pomóc Ci schudnąć

tabletki odchudzające

Jak działają tabletki odchudzające?

Leki odchudzające działają na różne sposoby. Większość z nich hamuje apetyt lub zmniejsza zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczów z pożywienia. Niektóre leki przeciwdepresyjne, cukrzycowe i przeciwdrgawkowe są czasami przepisywane w celu wspomagania utraty wagi.

Które tabletki odchudzające działają?

Większość suplementów diety nie jest testowana na ludziach przed wprowadzeniem na rynek.
Istnieje pięć leków na receptę zatwierdzonych przez Food and Drug Administration do długotrwałej utraty wagi.

Istnieje wiele innych tabletek odchudzających dostępnych bez recepty, które nie są regulowane przez FDA.
Oto, jak stwierdzić, czy ta pigułka dietetyczna zadziała, czy to strata pieniędzy.

 

Prawie każdy, kto tego próbował, wie, że utrata wagi jest trudna. Kiedy ograniczenie kalorii i treningi cardio sprawiają, że jesteś zmęczony i głodny, warto spróbować wszystkiego, co mogłoby przyspieszyć postępy – zwłaszcza coś tak prostego jak pigułka odchudzająca.

Amerykanie zainwestowali 2 miliardy dolarów w tabletki odchudzające w 2015 roku, pomimo skomplikowanej historii branży. Jeśli chodzi o pigułki odchudzające, istnieją dwa rodzaje: leki na receptę i suplementy dostępne bez recepty. I nie są tworzone ani regulowane jednakowo.

Oto, co musisz wiedzieć o każdym z nich i czy mogą pomóc Ci schudnąć.

Leki odchudzające na receptę

Food and Drug Administration zatwierdziła pięć leków na receptę do długotrwałej utraty wagi na podstawie badań dotyczących ich bezpieczeństwa i skuteczności:

Liraglutyd, sprzedawany pod marką Saxenda. Przegląd opublikowany w 2017 roku w Obesity Science & Practice wykazał, że w pięciu badaniach otyli uczestnicy stracili na wadze podczas przyjmowania liraglutydu w porównaniu z uczestnikami otrzymującymi placebo.

Średnio uczestnicy przyjmujący liraglutyd stracili od 5% do 10% masy ciała, chociaż niektórzy zrezygnowali z badań z powodu działań niepożądanych, w tym nudności i wymiotów.

Lorcaserin, sprzedawany pod marką Belviq. Badania wykazały, że osoby, które przyjmują jedną 10-miligramową tabletkę dwa razy dziennie przez 12 tygodni, mogą stracić co najmniej 5% masy ciała; jeśli tego nie zrobią, powinni przestać brać tabletki.

Skutki uboczne mogą obejmować nudności, wymioty, biegunkę, zaparcia, infekcje dróg moczowych, bóle pleców i głowy.

Badania sugerują, że ludzie mogą schudnąć mniej na lorkaserynie niż liraglutyd.
Naltrekson-bupropion, sprzedawany pod marką Contrave. Naltrekson i bupropion to oddzielne leki, ale naukowcy odkryli ostatnio, że pigułka, która łączy te dwa, może bardziej pomóc w utracie wagi niż każda tabletka oddzielnie.

Należy jednak zauważyć, że wiele badań nad efektami utraty wagi przez tę pigułkę było sponsorowanych przez firmę, która produkuje tę tabletkę złożoną.

Orlistat, sprzedawany pod markami Xenical i Alli. Naukowcy odkryli, że osoby o BMI 27 kg / m2 lub większym, które przyjmują orlistat dłużej niż dwa miesiące, mogą stracić średnio 12,3 funta.

Co ciekawe, jedno badanie z 2012 roku w Journal of the Academy of the Academy of Nutrition and Dietetics wykazało, że żołnierze z nadwagą, którzy brali orlistat przez sześć miesięcy, stracili więcej masy tłuszczowej, ale nie tak dużo beztłuszczowej w porównaniu z grupą placebo.

Phentermine-topiramate, sprzedawany pod marką Qsymia. Wydaje się, że to leczenie pomaga ludziom schudnąć z pięciu leków.

W badaniu z 2011 roku opublikowanym w The Lancet prawie połowa uczestników, którzy przyjmowali jedną tabletkę zawierającą 15 miligramów fenterminy i 92 miligramy topiramatu dziennie, straciła ponad 10% całkowitej masy ciała po 56 tygodniach.

Częste działania niepożądane obejmowały zaparcia, bezsenność i zaburzenia smaku, zniekształcone poczucie smaku.

Kilka innych leków – najczęściej fentermina – jest zatwierdzonych do krótkotrwałego stosowania. Ale tabletki odchudzające na receptę nie są dla każdego.

Lekarze często rezerwują te zabiegi dla osób z BMI powyżej 30 kg / m2 lub z powikłaniami zdrowotnymi związanymi z otyłością, takimi jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca.

Te tabletki nie są idealnym rozwiązaniem na otyłość. Leki odchudzające są stosowane wraz ze zdrową dietą i schematem ćwiczeń, które należy kontynuować po leczeniu. Ponadto działania niepożądane są częste i mogą być poważne.

Tabletki odchudzające dostępne bez recepty

Istnieje wiele innych dostępnych tabletek odchudzających, które nie są zatwierdzone ani nie są regulowane przez FDA. „Prawo federalne nie wymaga, aby suplementy diety były bezpieczne dla satysfakcji FDA, zanim zostaną wprowadzone na rynek” – mówi strona internetowa FDA.

Ponieważ pigułki dietetyczne dostępne bez recepty nie muszą być sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa lub skuteczności, znacznie łatwiej jest je umieścić na półkach i w apteczce.

W rzeczywistości wielu producentów suplementów odchudzających nie testuje swoich produktów na ludziach przed wprowadzeniem ich na rynek.

Więc jeśli rozważasz suplement diety w postaci tabletek, jest kilka rzeczy, które warto najpierw wiedzieć.

Te rodzaje tabletek odchudzających często zawierają witaminy, minerały, enzymy i zioła. Najpopularniejsze składniki można znaleźć w bazie danych National Institutes of Health.

Daria Wasilewska

 

Nazywam się Daria Wasilewska i 
jestem twórcą DMP.
Interesuję się zdrowym 
i nieinwazyjnym odchudzaniem,
a także prostymi 
sposobami na efektywne treningi!
Jestem także
doktorem neurologii, pisarzem,
byłym dietetykiem i dumną foodistką.
DMP uczy, jak być zdrowym
i schudnąć bez diety.
Ponieważ życie powinno być niesamowite.

View all posts by Daria Wasilewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *