Co to jest DNP i gdzie można kupić?

Dnp śmiertelny lek

W lipcu w pokoju motelowym znaleziono martwego 24-letniego Liama ​​Willisa z Południowej Walii. W zeszłym tygodniu śledztwo w sprawie jego śmierci wykazało, że przyczyną był suplement odchudzający zawierający 2,4-dinitrofenol, znany również jako DNP. Ten nielegalny lek jest sprzedawany jako cudowny środek wspomagający odchudzanie i często jest skierowany do społeczności kulturystów. Ale szybka utrata wagi ma bardzo wysoką cenę – o czym świadczy nie tylko śmierć Willisa, ale także śmierć innych młodych mężczyzn i kobiet takich jak on.

DNP gwałtownie przyspiesza podstawową przemianę materii, co może prowadzić do szybkiej utraty wagi. Ale tak naprawdę nigdy nie został stworzony do użytku jako środek wspomagający odchudzanie. Był używany przez Francuzów do produkcji amunicji podczas I wojny światowej. Był również używany jako pestycyd, jako barwnik i jako środek konserwujący drewno.

Ale w 1933 roku, kiedy DNP po raz pierwszy testowano do spożycia przez ludzi, naukowcy ze Stanford odkryli, że jasnożółty związek, produkowany zarówno w postaci proszku, jak i kryształów, ma właściwości rozdrabnianiające tłuszcz. DNP był następnie sprzedawany jako cudowny lek na odchudzanie sprzedawany bez recepty – to znaczy do czasu, gdy niekorzystne skutki leku zaczęły się pojawiać, począwszy od odwodnienia i zaćmy, aż po, co najbardziej przerażające, śmierć. W rezultacie federalna ustawa o żywności, lekach i kosmetykach z 1938 r. Orzekła, że ​​DNP jest „wyjątkowo niebezpieczny i nienadający się do spożycia przez ludzi”.

DNP gdzie kupić

Andrea Petroczi, profesor zdrowia publicznego na Kingston University, przeprowadziła szeroko zakrojone badania zarówno nad DNP, jak i dopingiem sportowym, zapewniając regularne konsultacje dla Światowej Agencji Antydopingowej. Wyjaśniła Men’s Health, co właściwie robi DNP na poziomie komórkowym. Zasadniczo zwiększa podstawową przemianę materii, aby przyspieszyć spalanie tłuszczu, powodując wysoką temperaturę ciała w miarę wzrostu dawki.

“Kiedy jest przyjmowany w wysokich dawkach, które sprawiają, że jest skuteczny w utracie wagi, zagrożenia dla zdrowia obejmują krótkotrwały letarg, nudności, wymioty i zwiększone tentno” – powiedział Petroczi. „Ciężkie, długoterminowe skutki mogą obejmować zaćmę, uszkodzenie wątroby i śmierć”.

Te długoterminowe efekty odnotowano już w latach trzydziestych XX wieku. Ale w ostatnich latach odradza się DNP jako lek odchudzający – po części dzięki lekarzowi o nazwisku dr Nicholas Bachynsky, który w latach 80. zaczął leczyć ludzi DNP, zmieniając nazwę na „Mitcal” i fałszywie twierdził, że oprócz utraty wagi ma wiele zalet zdrowotnych. Później został uwięziony za oszustwo, ale konsekwencje jego działań są nadal odczuwalne.

Chociaż DNP jest zabronione zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii, nadal jest łatwo dostępne do zakupu przez internet – i jest sprzedawane kulturystom jako łatwy sposób na szybkie zrzucenie tkanki tłuszczowej. Ponieważ dostęp do narkotyku jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek, nastąpił wyraźny wzrost liczby zgonów przypisywanych DNP od przełomu wieków, zwłaszcza wśród sprawnych młodych ludzi.

Studium przypadku z 2004 roku dotyczyło 22-letniego mężczyzny, który zmarł w wyniku zażywania DNP. 16 godzin po zażyciu reklamowanej mu jako „bezpiecznej” dawki suplementu zawierającego DNP, pojawił się na pogotowiu; mimo najlepszych starań lekarza zmarł godzinę później. W przypadku z 2005 roku nastoletnia dziewczyna również zmarła po zakupie DNP w Internecie jako suplementu odchudzającego.

 

Obie osoby kupiły DNP online, myśląc, że jest to „bezpieczny” środek na odchudzanie, pomimo prawie 80-letniego orzeczenia, które uważa DNP za wysoce niebezpieczny i niezdatny do spożycia przez ludzi.

Teraz Pet Roki mówi, że DNP jest w całym Internecie, ukrywając się za wieloma nazwami, w tym Sulfo / Solfo Black, Nitro Kleenup lub Caswell No. 392. Chociaż może być to kuszące, aby kupić pigułkę, która skutecznie usuwa tłuszcz, wiedz, że to naprawdę zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne za znacznie bardziej praktyczne i bezpieczne podejście do długotrwałej utraty wagi – prawidłowe odżywianie i regularne ćwiczenia.

Daria Wasilewska

 

Nazywam się Daria Wasilewska i 
jestem twórcą DMP.
Interesuję się zdrowym 
i nieinwazyjnym odchudzaniem,
a także prostymi 
sposobami na efektywne treningi!
Jestem także
doktorem neurologii, pisarzem,
byłym dietetykiem i dumną foodistką.
DMP uczy, jak być zdrowym
i schudnąć bez diety.
Ponieważ życie powinno być niesamowite.

View all posts by Daria Wasilewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *