Orbitrek na odchudzanie – Wszystko co powinieneś wiedzieć

orbitrek na odchudzanie

Orbitrek to sprawdzona i skuteczna maszyna do uprawiania cardio. Zapracował na swoje miejsce w prawie każdej siłowni, a Twoja domowa siłownia z przyjemnością go przywita. Ale jak dobrze się sprawdza przy utracie tłuszczu? Wszystkie ćwiczenia cardio zapewniają rozsądną utratę tkanki tłuszczowej, to jest oczywiste, ale orbitrek dodaje do tego coś innego.

Zanim udzielisz sobie solidnej, solidnej odpowiedzi, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych kwestii, które omówimy poniżej. Jeśli chodzi o utratę tkanki tłuszczowej w jakimkolwiek ćwiczeniu, zmienne zawsze się zmieniają, więc co sprawia, że ​​trenażer jest tak wyjątkowy?

 Cardio a Orbitrek

Orbitrek pozwala ćwiczyć na swój własny sposób. Ideą orbitreka jest to, że najlepiej jest go używać jako sprzętu do ćwiczeń sercowo-naczyniowych, abyś wykonywał to samo ćwiczenie przez długi czas w celu spalenia tłuszczu. To absolutnie w porządku. Ćwiczenia cardio to świetny sposób na pompowanie krwi i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej przez długi czas! Za każdym razem będziesz spalać tłuszcz w stałym tempie, czego chcieć więcej?

HIIT a Orbitrek

Z drugiej strony ćwiczenia HIIT to prawdziwy przełom. Trening interwałowy o wysokiej intensywności to ten sam rodzaj ćwiczeń z użyciem tego samego sprzętu, ale z lepszymi wynikami w krótszym czasie. To w skrócie HIIT. To najlepszy sposób na utratę tkanki tłuszczowej z jednego rodzaju ćwiczeń, a nawet lepiej na orbitreku.

Korzystając z metody HIIT, pracując na pełnych obrotach przez krótki czas, przed odpoczynkiem i powtarzaniem całego treningu zamiast stałego stanu równowagi, pracujesz nad swoim ciałem znacznie ciężej niż przy cardio. To też się opłaca, spalanie tłuszczu dość wyraźnie to odzwierciedla!

orbitrek na odchudzanie

ODPORNOŚĆ

Kolejną ogromną zaletą orbitreka, jak również ćwiczenia całego ciała, jest to, że ma zmienne tempo. Oczywiście każdy sprzęt cardio je ma.

Gdy zmieniasz swoje tempo, bez względu na to, czy wykonujesz ćwiczenia cardio czy HIIT, możesz poczuć korzyści i spalić więcej tłuszczu niż gdybyś trzymał się jednego tempa.

Zmiana tempa daje możliwość mieszania treningów i spalania tłuszczu na różne sposoby, nawet z różnych miejsc!

DEFICYT KALORII

Aby spalić tłuszcz na dłuższą metę, musisz częściej ćwiczyć. Musisz codziennie tworzyć deficyt kalorii, aby spalać zgromadzoną energię, a nie po prostu gromadzić więcej lub spalać tylko to, co spożyłeś tego dnia.

Dieta jest oczywiście kluczowa, ale upewnij się, że obserwujesz spalanie kalorii, aby utrzymać optymalną utratę tłuszczu i nie idź za szybko. Potrzebujesz niewielkiego deficytu, a nie głodu, w przeciwnym razie przejdziesz do trybu przetrwania, a utrata tłuszczu znacznie się spowolni. Znajdź równowagę, która Ci odpowiada.

OGÓLNA CZĘSTOTLIWOŚĆ I DIETA

A więc wracając do aktualnego pytania. Orbitrek to fantastyczny sposób na jednoczesną pracę górnej i dolnej części ciała, co jest rzadkością. Daje to zupełnie nowy sposób spalania tkanki tłuszczowej w stopniu większym niż pozwala na to wiele innych ćwiczeń, a także z całego ciała, w tym brzucha. Musisz tylko upewnić się, że trenujesz we właściwy sposób, przez odpowiednią ilość czasu, odpowiednią liczbę razy w tygodniu. Nie rób tego za dużo, a spalisz tłuszcz. Tylko upewnij się, że Twoja dieta nie jest po prostu odkładana na nowo!

Daria Wasilewska

 

Nazywam się Daria Wasilewska i 
jestem twórcą DMP.
Interesuję się zdrowym 
i nieinwazyjnym odchudzaniem,
a także prostymi 
sposobami na efektywne treningi!
Jestem także
doktorem neurologii, pisarzem,
byłym dietetykiem i dumną foodistką.
DMP uczy, jak być zdrowym
i schudnąć bez diety.
Ponieważ życie powinno być niesamowite.

View all posts by Daria Wasilewska →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *