MSM a Odchudzanie – Czy Działa?

MSM a odchudzanie

Metylosulfonylometan lub MSM to naturalnie występujący związek siarki znajdujący się w diecie ludzi i innych kręgowców. Stężenie MSM w organizmie spada wraz z wiekiem. Chociaż MSM był głównie badany pod kątem jego wpływu na zapalenie stawów, MSM ma również wiele innych pozytywnych efektów na organizm.

MSM co to jest?

MSM na bolące stawyWedług Life Extension MSM jest uważany za jedną z najmniej toksycznych substancji biologicznych. W czystej postaci jest bezwonny, ma lekko gorzki smak, biały kolor, jest rozpuszczalny w wodzie i jest krystalicznym proszkiem z 34% zawartością siarki elementarnej. Jest normalnym składnikiem świeżych owoców, warzyw, owoców morza i mięsa, wykryto go w czekoladzie, herbacie i kawie. Po spożyciu MSM oddaje siarkę niezbędnym aminokwasom metioninie, cysteinie i innym białkom surowicy.

 

MSM na odchudzanie

Nie ma badań klinicznych dotyczących związku MSM z odchudzaniem, istnieją tylko niektóre opinie ludzi, którzy twierdzą,  że MSM pomogło im schudnąć. Ponieważ MSM jest niezbędny w produkcji insuliny i kontrolowaniu poziomu cukru we krwi, wpływa na poziom energii i metabolizm węglowodanów oraz może mieć pośredni wpływ na utratę wagi. Ze względu na swoją zdolność do łagodzenia problemów ze stawami i zmniejszania bólu, MSM może pomóc ludziom w częstszym uprawianiu sportu. Klinika Mayo ostrzega przed stosowaniem MSM w przypadku jakichkolwiek schorzeń ze względu na brak długoterminowych badań.

MSM na stawy

Naukowcy z Oregon State University przebadali szczep myszy podatnych na zmiany w stawach, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów. Zwierzęta karmione dietą zawierającą 3-procentowy roztwór MSM wykazywały zdrową chrząstkę stawową po trzech miesiącach, podczas gdy myszy nie otrzymujące leczenia wykazywały zwyrodnienie chrząstki stawowej.

MSM

Szkoła Medyczna UCLA badała ludzi ze zwyrodnieniowym zapaleniem stawów. Szesnastu pacjentów, w tym 10 na MSM i 6 na placebo, badano przez cztery miesiące. W ciągu zaledwie sześciu tygodni pacjenci stosujący MSM mieli 80% mniejszy ból, podczas gdy ci, którzy przyjmowali placebo, doświadczyli 18% poprawy.

MSM inne właściwości

Chociaż naukowcy nie znają wszystkich właściwości MSM, naukowcy z Oregon Health Sciences University odkryli kilka schorzeń, które dobrze reagują na MSM. MSM Pomogło w reakcjach alergicznych na pyłki i żywność, dzięki czemu można zmniejszyć lub wyeliminować leki. Z dobrą skutecznością kontroluje nadkwaśność. Niektórzy pacjenci z przewlekłymi zaparciami odczuli natychmiastową i stałą ulgę. MSM bierze udział w tworzeniu kolagenu w organizmie, poprawia kondycję włosów, paznokci i skóry. Siarka pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, co jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia.

źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5372953/

https://www.optimsm.com/wp-content/uploads/efficacy-studies.pdf

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03716791

https://www.healthline.com/nutrition/msm-supplements

https://examine.com/supplements/methylsulfonylmethane/

https://www.sciencedirect.com/topics/pharmacology-toxicology-and-pharmaceutical-science/methylsulfonylmethane

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0181-z

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324544

Daria Wasilewska

 

Nazywam się Daria Wasilewska i 
jestem twórcą DMP.
Interesuję się zdrowym 
i nieinwazyjnym odchudzaniem,
a także prostymi 
sposobami na efektywne treningi!
Jestem także
doktorem neurologii, pisarzem,
byłym dietetykiem i dumną foodistką.
DMP uczy, jak być zdrowym
i schudnąć bez diety.
Ponieważ życie powinno być niesamowite.

View all posts by Daria Wasilewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *