Owoce W Diecie

Rola owoców w diecie

Wiem, że Ty też na pewno marzysz o tym aby mieć płaski brzuch i to szybko wybawieniem mogą okazać się owoce.

Jasne są wakacje czas siedzenia na plaży, wychodzenia w stroju kąpielowym, jedyne co przeszkadza, to ten wystający brzuch. Jak szybko możesz schudnąć z brzucha i już w te wakacje cieszyć się swoją sylwetką?

Owoce a dieta

Naukowcy i eksperci tej dziedziny podkreślają jasno owoce w diecie są niezbędne brakuje nam warzyw i owoców. To prawda wiem sama po sobie, ze wciąż jem ich mało.

Polska dieta wcale nie sprzyja jedzeniu owoców czy warzyw. Wręcz przeciwnie raczej skłaniamy się do mięsożerności, a to niekoniecznie pomaga w szybkim odchudzaniu. To bardzo proste, jeśli Twój organizm nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych zaczyna mieć problemy z odchudzaniem. Dlatego też zapewniając mu odpowiedni poziom witamin, minerałów, dajesz mu szansę na szybsze odchudzanie.

To jeszcze nie koniec, często zła dieta jeszcze hamuje efekt odchudzania. Jeśli odżywiasz się niezdrowo organizm jeszcze bardziej potrzebuje witamin, a skoro ma ich deficyt, zaczyna każdy pokarm trawić wolniej i wszelkie składniki odżywcze, nie tylko witaminy magazynuje w postaci tłuszczu. Otóż w takim przypadku odchudzanie z brzucha staje się o wiele trudniejsze.

Nie zapewniając odpowiednich ilości składników odżywczych, zmuszamy niejako organizm do magazynowania tłuszczu na chude dni. Odpowiednie jedzenie jest bardzo ważne, jeśli zdrowie ma dopisywać przez lata.

Przeczytaj też ten artykuł: Tabletki na odchudzanie – Hit czy Kit? 

Musze, Ci powiedzieć o jeszcze jednym aspekcie odchudzania z brzucha.Wiele naszych roślin, niestety nie jest już taka sama jak kiedyś. Żywności potrzebujemy coraz więcej, aby tego dokonać musimy używać pestycydów i sztucznych nawozów, to bardzo silnie obniża jakość jedzenia. Tak więc nie wszystko co jest owocem, czy warzywem nadaje się na szybkie odchudzanie.

Zatem jak włączyć owoce do diety aby cieszyć się płaskim brzuchem bardzo szybko?

Polecam Ci jeść owoce z najbliższej okolicy, wierz mi lepiej jest kupić owoce od sąsiada czy lokalnego rolnika i dać mu zarobić, niż kupować jabłka w marketach, które są niewiadomego pochodzenia. Nie dotyczy to tylko jabłek, ale również wszystkich owoców, warzyw, mięsa czy ryb. Naprawdę polecam, zdrowe odżywianie to klucz do płaskiego brzucha. To bardzo pomaga schudnąć z brzucha jeszcze szybciej.

Dlaczego?

Ponieważ kiedy jemy coś zimnego automatycznie zmuszamy nasz organizm do tego, aby uwalniał więcej energii na trawienie i ocieplenie pokarmu, aby mógł być strawiony. Ten mały trick jest również dobry do spożywania zimnych koktajli owocowych.

Jak spożywasz owoce, to nie krój ich nie obieraj zbytnio, gdyż w ten sposób tracisz wiele cennych składników odżywczych, co jest kluczowe dla odchudzania. Nie rób tego, spożywaj owoce na surowo, a szybciej zobaczysz płaski brzuch.

źródła:
https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/fruit-and-vegetables

Daria Wasilewska

 

Nazywam się Daria Wasilewska i 
jestem twórcą DMP.
Interesuję się zdrowym 
i nieinwazyjnym odchudzaniem,
a także prostymi 
sposobami na efektywne treningi!
Jestem także
doktorem neurologii, pisarzem,
byłym dietetykiem i dumną foodistką.
DMP uczy, jak być zdrowym
i schudnąć bez diety.
Ponieważ życie powinno być niesamowite.

View all posts by Daria Wasilewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *